Nauczanie zdalne – komunikat

Od poniedziałku, 9 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Szkoła zapewnienia funkcjonowanie świetlicy szkolnej, w szczególności dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Świetlica świadczy opiekę w godzinach 6.30-16.00.

W dniach 09-29 listopada 2020r. szkoła nie zapewnia żywienia.

Wychowawcy klas I- III określają, we współpracy z rodzicami poszczególnych klas formę prowadzenia zajęć, zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Godzina lekcyjna zajęć edukacyjnych prowadzonych przez nauczyciela z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość trwa 45 minut, w uzasadnionych przypadkach zajęcia trwają nie krócej niż 30 minut i nie dłużej niż 60 minut. Pamiętajmy o łączeniu przemiennie kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia. Zajęcia są obowiązkowe.
Nieobecność na lekcji musi być usprawiedliwiona przez opiekuna prawnego w edzienniku. W przypadku problemów związanych z nauką zdalną, potrzeby konsultacji kontaktujemy się z wychowawcą lub nauczycielem przedmiotu.

Wychowawcy świetlicy, pedagodzy, psycholog, bibliotekarz pracują w formie stacjonarnej zgodnie z przyjętym planem pracy.