Spotkanie z policjantem – bezpieczna droga do szkoły

W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym w ubiegłym tygodniu uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielem Policji. Mieli oni okazję porozmawiać  o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócono szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Podczas rozmowy dzieci bezbłędnie powtórzyły numery alarmowe do służb ratunkowych.
Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.