Wznowienie zajęć dla uczniów

Szanowni Rodzice
Zgodnie z decyzją MEN przywracamy zajęcia realizowane na terenie szkoły w następującej kolejności:

Od 25 maja br.
– zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych,
– zajęcia specjalistyczne /rewalidacja, terapia pedagogiczna, zajęcia logopedyczne/,
– konsultacje indywidualne lub w małych grupach z j. polskiego, matematyki, j. angielskiego dla uczniów klasy VIII .

Od 1 czerwca br.
– konsultacje indywidualne lub w małych grupach ze wszystkich przedmiotów dla uczniów klasy IV – VIII .

Udział w tych zajęciach biorą uczniowie po wyrażeniu zgody przez rodziców i zgłoszeniu do wychowawcy klasy.

Komunikat dla Rodzica :

• Drogi rodzicu zapoznaj się z „Procedurami bezpieczeństwa..” obowiązującymi w szkole/są dostępne na stronie internetowej szkoły/.
  • Przed wysłaniem dziecka do szkoły obowiązkowo wypełnij i dostarcz do szkoły oświadczenie – załącznik nr 1 w/w procedur dostępny na stronie internetowej szkoły, a według potrzeb załączniki nr 2  i 3
  • Przyprowadź do instytucji dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych, nie wchodź na teren szkoły, dziecko zostanie odebrane przez pracownika szkoły przy wejściu głównym do budynku.
  • Zezwól na zmierzenie mu temperatury.
  • Przekaż dyrektorowi lub wychowawcy informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne.
  • Wyjaśnij dziecku, aby nie zabierało do szkoły zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.
  • Zadbaj o to, by dziecko było dobrze przygotowane do powrotu do szkoły (zaopatrz go w niezbędne przybory szkolne: długopisy, ołówki, kredki, klej, nożyczki, gumkę).
  • Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i  nie podawać ręki na przywitanie.
  • Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
  • Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu.

Procedury Bezpieczeństwa Wewnętrznego (409 pobrań)

Procedury Bezpieczeństwa na wypadek zakażenia koronawirusem (295 pobrań)

Oświadczenie Rodziców (492 pobrania)

Oświadczenie dotyczące zasad odbierania ucznia ze szkoly (297 pobrań)