Mikołajki w przedszkolu

Mikołaj to taki święty, co w grudniu przynosi prezenty

Uczniowie z grupy teatralnej „13 Alter Ego” przygotowali inscenizację pt. „W Mikołajowym świecie”, którą zaprezentowali swoim młodszym kolegom z Przedszkola nr 16. Przedstawienie pokazało historię Mikołaja, który przez cały rok wytrwale pracuje, aby w grudniu odwiedzić każdego i wręczyć wymarzony prezent. Debiutujący aktorzy z koła teatralnego sami napisali scenariusz, przygotowali kostiumy i zadbali o potrzebne rekwizyty. Na scenie, obok Mikołaja, pojawiły się: Królowa Śniegu, Czarownica, Elfy, Renifery, Miś Uszatek, Kociokociaki oraz inni baśniowi bohaterowie, którzy recytowali i śpiewali. Nad całością „czuwała” opiekunka grupy, p. Joanna Łyjak.

W czasie spotkania panowała niezwykle świąteczna atmosfera. Wspaniała publiczność nagrodziła występujących wielkimi brawami i słodką niespodzianką. A na zakończenie wszyscy wszystkim przekazali najlepsze życzenia Wesołych i Dobrych Świąt.