Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci  i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Tego dnia w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.  W spotkaniu udział wzięły klasy: 1a,1b oraz III grupa przedszkolna Kubusie. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Zabawy zaczęły się od poznania naszych „gości”, którzy mieli bardzo interesujące imiona.

Zajęcia rozpoczęły się wierszem Jana Brzechwy pt „Niedźwiedź”, następnie przedstawiono historię powstania pluszowego misia, przypomniano najsłynniejsze misie z bajek książkowych i filmowych, obejrzano film „Miś Uszatek”, śpiewano piosenkę „Jadą, jadą misie”, układano puzzle przedstawiające postać misia. Na koniec obejrzano wystawę prac przygotowanych na konkurs plastyczny „Pluszowy miś- wczoraj i dziś” ( I miejsce Olimpia Dzięcioł klasa 1b, II miejsce Kłuś Alicja klasa 1a, III miejsce Olaf Defler klasa 1a, wyróżnienie Alicja Karpeta klasa 1b) oraz wystawę książek, w których bohaterami są misie   ( np. Pamiętnik Czarnego Noska, Kto przytuli Misia Tulisia, Księga dżungli, Złotowłosa i trzy niedźwiadki, Kubuś Puchatek ). Wychodząc dzieci otrzymały kolorowanki oraz słodki poczęstunek w postaci żelowego misia.