Mistrzostwa Skarżyska w szachach

27 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w szachach dla uczniów  z rocznika 2007 i młodszych. Gościliśmy uczniów ze skarżyskich szkół podstawowych nr 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9 i 13.  W rywalizacji dziewcząt i chłopców udział wzięło 40 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali: Piotrowski Dominik klasa 6c, Adamczyk Jakub klasa 6a, Mielicka Gabrysia klasa 6a, Brzoza Kacper klasa 6a, Kłuś Aleksander klasa 5b i najmłodszy Kęczkowski Olgierd klasa 4a. Aby wziąć udział w zawodach trzeba prezentować całkiem niezły poziom a już na pewno trzeba świetnie znać podstawowe zasady i przepisy gry w szachy. W związku  z tym, że do zawodów zgłosiło się tak wielu zawodników rozegrano  7 rund a turniej trwał wiele godzin.  Gra w szachy doskonali pamięć, uczy logicznego myślenia, rozwija zmysł obserwacji, koncentracji uwagi, ale przede wszystkim wymaga ogromnej cierpliwości. Tych cech na pewno nie zabrakło naszym młodym zawodnikom.  Wśród naszych uczniów najlepiej  wypadli Gabrysia Mielicka, która zajęła 7 miejsce i Dominik Piotrowski, który zajął 13 miejsce.