Pasowanie na czytelnika

15 listopada 2019 roku w bibliotece szkolnej SP 13 odbyło się pasowanie uczniów  na czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką wychowawców. Wysłuchali wierszy Jana Brzechwy: „Samochwała”, „Skarżypyta”, odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek . Uczniowie sami mówili jak należy zachowywać się  w bibliotece i jak szanować książki. W  „Złotej  księdze bajek”  uczniowie znaleźli prośby książek, które  odczytali na głos.  Kiedy nadeszła  ważna  chwila nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników.  Po złożeniu przyrzeczenia  „pierwszaki” mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę ( Alicja w krainie czarów, Pilot i ja ).