„Droga do Niepodległości”

8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego. W ten sposób  przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Następnie głos zabrała pani dyr. Elżbieta Chajduga, która w krótkim przemówieniu podkreśliła rangę tego ważnego dla Polaków święta.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji historii przygotowanej przez kolegów z klasy 6a, 6c i 4a, przygotowanej pod opieką wychowawców: p. Jolanty Fornal, p. Ewy Gluzy i p. Izabeli Ucińskiej. Oprawę muzyczną przygotowała p. Małgorzata Malik. Soliści i chór zaśpiewali pieśni patriotyczne, a grupa dziewcząt z biało czerwonymi kwiatami zaprezentowała taniec do utworu Fryderyka Chopina – Etiuda Rewolucyjna.

Na zakończenie uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie zaśpiewali pieśń I Brygady Legionów Polskich „My, Pierwsza Brygada”.