„Gramy dla Niepodległej”

We wrześniu i październiku 2019 r. w ramach Wieloletniego Programu Niepodległa, w województwie świętokrzyskim odbył się Wielki Świętokrzyski  Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej”. W quizie mogli brać udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Pani Wojewody Świętokrzyskiej Agaty Wojtyszek.                                                                       Reprezentujący naszą szkolę uczniowie klasy VIII A: Mateusz Kasprzyk,  Zuzanna Kasprzyk   i Zuzanna Dziewięcka, w eliminacjach powiatowych zajęli III miejsce i wywalczyli prawo do udziału w finale wojewódzkim, który odbył się 09.10.2019 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.