Projekt Fundacji PGE pt.”Świetlica – kolorowa,wesoła,bezpieczna”

23 października odbyło się oficjalne przekazanie pomieszczenia wyremontowanego przez wolontariuszy Fundacji PGE na potrzeby świetlicy  SP 13. Wolontariusze pomalowali salę, wymienili podłogę, zainstalowali oświetlenie i rolety okienne, podarowali nowy dywan oraz  gry dla  uczęszczających do świetlicy.

Uroczystość poprzedzona została ogłoszeniem konkursu plastycznego dla dzieci na temat „Bezpieczne korzystanie z energii elektrycznej”. Autorzy czterech zwycięskich prac otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy biorący udział w konkursie pamiątkowe gadżety. Wolontariusze przygotowali dla zgromadzonych prezentację narzędzi elektromonterów oraz zapoznali z zasadami bezpiecznego korzystania z energii. Punktem kulminacyjnym było odsłonięcie pamiątkowej tablicy, która umieszczona została w odnowionej sali.

Na zakończenie Pani dyrektor Elżbieta Chajduga podziękowała wolontariuszom za zaangażowanie i wkład pracy na rzecz szkoły. Podziękowanie w swoim imieniu złożyły również dzieci i obdarowały wszystkich wykonanymi własnoręcznie upominkami.
W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy.