Szukając śladów jesieni…

22 października klasa 2a razem z wychowawczynią wybrała się na spacer po lesie poszukać śladów jesieni. Uczniowie mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki i rodzaje drzew.
Ten spacer – okazał się obserwacją naturalnego świata roślin, zwierząt oraz miłych przeżyć, tym bardziej że dopisywała nam słoneczna pogoda. Uczniowie poznali przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowali las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznali różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchali odgłosów lasu, a do kącika przyrody zbierali „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, suche igły drzew iglastych i  kawałki kory.