Światowy Dzień Kota

  18 lutego 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W spotkaniu udział wzięły klasy: 2a, 2b i 3a.  Zajęcia rozpoczęły się prezentacją pt. „Ciekawostki o kotach domowych”, następnie odczytano fragment wiersza K. Nowickiej pt „Niesforny kotek”, obejrzano filmik „Kot z papieru”. Po obejrzeniu filmu uczniowie wykonali kota z papieru, narysowali kota na ukrytym obrazku oraz uzupełnili krzyżówkę dotyczącą tematu. Przypomniano najsłynniejsze koty z bajek książkowych i filmowych, obejrzano film „Przygody kota Filemona”, śpiewano piosenkę „Kotek Staś”. Można  było obejrzeć wystawę książek, w których bohaterami są koty ( np. Kicia Kocia- seria, Kot w butach, wiersz J. Brzechwy „Kotek”, Chory kotek). Wychodząc dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające kota.

   14 lutego w klasie 2b czytano opowiadania „Kicia Kocia ma braciszka” oraz „Kicia Kocia mówi dzień dobry”. Uczniowie wykonali rysunki dotyczące przeczytanych książek. Prace umieszczone zostały na tablicy bibliotecznej.