„Dziecięca Piłka Ręczna”

W piątek, 12 maja, w Szkole Podstawowej w Łącznej odbył się Powiatowy Turniej  piłki ręcznej  dla klas I – III w ramach Programu „Dziecięca Piłka Ręczna”. W turnieju udział wzięły cztery szkoły z powiatu skarżyskiego: Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa z Bliżyna, Szkoła Podstawowa ze Skarżyska Kościelnego i Szkoła Podstawowa z Łącznej. 

Głównym celem Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej – „Dziecięca Piłka Ręczna” jest wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie podnoszenia jakości oferty zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym oraz promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej poprzez popularyzację piłki ręcznej.

Drużyna z naszej szkoły awansowała do finału wojewódzkiego pokonując wszystkie pozostałe szkoły. 

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Gabriela Mielicka, Klaudia Linowska, Aleksandra Madej, Tymon Berus, Przemek Kołodziej, Marcel Pietras, Adrian Gawin, Konrad Kramm, Bartosz Adamczyk, Piotr Zimnicki, Marcel Styczyński

Opiekunowie drużyny: Ewa Błaszczyk, Elżbieta Słoka, Tomasz Pukowski