Cała Polska Czyta Dzieciom

W  ramach współpracy z przedszkolem, podczas cyklicznych spotkań bibliotekarza naszej szkoły p. Urszuli Majewskiej  z najstarszą grupą przedszkolną kontynuowana jest akcja  ” Cała Polska czyta dzieciom”.

Podczas  spotkania  28. 04. 2017r. czytane były opowiadania  związane tematycznie z obecną porą roku – wiosną: „Pani wiosna”, „Suknia Pani wiosny”, ” Jak ślimak spotkał wiosnę”, ” O małym zajączku i wielkiej burzy”. Opowiadaliśmy o wiośnie i jej oznakach . Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały wystawę swoich prac – kolorowanek. Na następnym spotkaniu 5.05.2017 r temat zajęć był kontynuowany. Czytane były opowiadania: ” Bociany i skowronek”,  ” Wiosenny krokus”, ” Bocianie gniazdo”, „Wiosna w lesie”, „Czerwony tulipan”, ” Wiewiórka i jeżyk”. Tradycyjnie na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki związane tematycznie  z czytanymi opowiadaniami.