Wystawa w bibliotece szkolnej

Biblioteka szkolna SP13 zaprasza do odwiedzania wystawy poświęconej 550 rocznicy pierwszego wolnego flisu na Wiśle.  550 lat temu, w wyniku postanowień II pokoju toruńskiego Polska odzyskała panowanie nad całym biegiem żeglownej Wisły. Ustanawiając  rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły Sejm oddał hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego. Wisła – królowa polskich rzek, będąca symbolem polskości i patriotyzmu – to nasze naturalne oraz historyczno – kulturowe dziedzictwo.     Ta wyjątkowa rzeka, przez stulecia tak różnorodnie kształtowana przez naturę i ludzi, wymaga obecnie zrównoważonego rozwoju. Jest dla nas wyzwaniem cywilizacyjnym – potrzebuje przemyślanej strategii oraz odważnych, dalekowzrocznych działań.

Wystawę można oglądać do końca maja w bibliotece szkolnej SP 13 w godzinach pracy biblioteki.                      Chętnych gorąco zapraszamy.