Wiosna w szkolnej bibliotece

W ramach cyklicznych spotkań z przedszkolakami  24 marca 2017 odbyła się lekcja na temat pierwszego dnia  wiosny i oznak jej  przyjścia. Dzieciaki  opowiadały jakie widzą  oznaki wiosny,  co nowego zauważyły w przyrodzie. Wysłuchalły opowiadań : „Pani Wiosna”., „ Wiosenny koncert”, „Suknia Pani Wiosny”, Szukamy wiosny” oraz wierszy : „ Jak Pani Wiosna żartować chciała”, „ Wiosna”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki związane tematycznie ze spotkaniem.

W tym samym dniu na lekcji z klasą 3a i 3c również czytaliśmy opowiadania o wiośnie i rozmawialiśmy o oznakach wiosny. Uczniowie wymieniali pierwsze wiosenne kwiaty,  ptaki i zwierzęta budzące się ze snu zimowego. W trakcie słuchania wierszy i opowiadań uczniowie malowali wybrane wiosenne kolorowanki.