Tydzień Kultury Języka Polskiego

W ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka Polskiego odbyły się w Bibliotece Miejskiej i Powiatowej lekcje
w klasach IV, V mające na celu upowszechnianie czytelnictwa pod hasłem: „Książkę mam, nie będę sam” .

Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w ciekawych lekcjach prowadzonych przez p. M. Łękawską
i p. D. Pająk metodami aktywnymi:

„Słowne nieporozumienia, czyli spotkania z frazeologią” .

„ Dokończ przysłowie i wytłumacz je” – o kulturze i poprawności języka .

„Kto książki czyta, ten błędów unika” – zabawy ortograficzne .

„Gramatyczne zabawy dla językowej wprawy” .

• Dnia 20. 03. odbyła się lekcja otwarta dla przedszkolaków przygotowana przez uczniów klasy IVa z p. M. Łękawską. Dzieci miały okazję obejrzeć inscenizację Pinokia.
  • W klasach IVa i IVb uczniowie mogli zaprezentować swój talent recytatorski w wybranych przez siebie wierszach.
  • W klasach VI Uczniowie wzięli udział w  konkursie na najlepszą interpretację fragmentu prozy – konkurs o tytuł mistrza pięknego czytania. Najlepiej wypadli: Patrycja Stępień, Kacper Dąbrowski i Emilia Klamka.
  • Został ogłoszony również konkurs literacki na temat: „Zycie jest wielką podróżą , w której odkrywamy ciągle nowe rzeczy”.