„Słodka Walentynka”

14 lutego 2017r  w Dzień Świętego Walentego Biblioteka SP 13 wspólnie z uczennicami z klasy 6b przygotowała
i przeprowadziła akcję; „Słodka Walentynka.”

Uczennice:  Winiarska Roksana, Urban Klaudia i Aleksandra Brzezińska wykonały plakaty informujące
o organizowanych Walentynkach, rozwiesiły w szkole i poinformowały wszystkie klasy. Pomagały w wykonaniu słodkich Walentynek. Składały się na nie: znak zodiaku – miłosny horoskop, przepowiednia – co cię czeka w szkole, opis charakteru tego znaku, walentynkowy  sms, wierszyk miłosny, i jak zabłysnąć u nauczyciela spod tego znaku. Uzupełnieniem były lizaki w kształcie serduszka. Oddzielnie można było kupić serduszka  trójwymiarowe.

Uczennice przygotowały stoisko na holu głównym  i sprzedawały Walentynki chętnym uczniom. Zarobione  pieniążki będą przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej.