światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada  to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta, które jest obchodzone w Polsce od 2002 r. Z okazji tego święta biblioteka szkolna SP 13 gościła na zajęciach uczniów z klas: 1a, 2a, 2b, 2c. Udział w zajęciach wzięła również kl.4a. Celem całego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienia sylwetek misiów- bohaterów literackich, zapoznanie z przygodami Kubusia Puchatka, Misia Uszatka  oraz pokazanie że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka oraz zachęcenie dzieci do wypożyczania i czytania książek.
Podczas spotkania dzieci powitał Miś Buminek i wierszyki o misiach.
Uczniowie zostali zapoznani z historią powstania misia, a po przeczytaniu krótkich fragmentów  tekstów  zgadywali  jaka to bajka.  Następnie były zagadki Kubusia Puchatka  i Zgaduj Zgadula- odgadywanie imion bohaterów tego święta. Nauczyciel bibliotekarz przedstawił ciekawostki o niedźwiedziach.
Potem dzieci złożyły uroczystą przysięgę – „Jestem prawdziwym przyjacielem misia”,  po której otrzymały dyplomy
i odznaki  przyjaciela misia. Na zakończenie rozdane zostały  kolorowanki z postaciami misiów i uczniowie zostali zaproszeni na  słodkie małe co nieco” (herbatniki  z miodkiem i żelowe misie.)  Przed wyjściem można było obejrzeć wystawę prac dzieci oraz książek o misiach jakie są w bibliotece.

W obchodach Światowego Dnia Misia wzięły również  udział dzieci z Przedszkola nr 16. Przyszły do biblioteki ze swoimi ukochanymi misiami. Wysłuchały bajki „Miś Bumek wita”, wierszyków o misiach,  krótkiej historii Misia. Opowiadały jak należy dbać o misie, do czego są im potrzebne.  Przedszkolaki wzięły udział w zgadywankach z Kubusia Puchatka,  wymieniały bajki w których występowały misie.  Na zakończenie złożyły uroczystą przysięgę: „Jestem przyjacielem misia” i otrzymały Dyplomy Przyjaciela Misia, kolorowanki z postaciami misia i zostały zaproszone na słodki poczęstunek. (herbatniki)