Cała Polska czyta dzieciom

Biblioteka SP 13 kontynuuje akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.
2.11. 2016r na spotkaniu z uczniami klasy 2a nauczyciel bibliotekarz Urszula Majewska czytała baśnie
H. Ch. Andersena : „Brzydkie kaczątko” i „ Księżniczka na ziarnku grochu.” Potem uczennica przeczytała krótką baśń „Imbryk”.

Na zakończenie  spotkania uczniowie dostali do pomalowania kolorowanki związane tematycznie z czytanymi baśniami.

3.11.2016r  klasa 4b podczas lekcji bibliotecznej  uczestniczyła w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przez uczniów czytane były  fragmenty książki „Akademia Pana Kleksa”  J. Brzechwy.

W tym samym dniu odbyła się w bibliotece lekcja z nauczycielem języka polskiego  p. D. Pająk  i  bibliotekarzem,
a następnie uczniowie  obejrzeli  wystawę poświęconą 100 rocznicy H. Sienkiewicza.