Dziecko w malarstwie

13.06.2016 r. świetlica szkolna SP nr 13 zmieniła się w małe muzeum, w którym uczniowie stworzyli „żywe obrazy”.  Wystawę pt. „ Dziecko w malarstwie” mieli okazję obejrzeć uczniowie klas pierwszych, drugich , trzecich oraz dzieci
z Przedszkola nr 16.

Ania Kramm z kl. I a, Hania Adwent z kl. II b, Zofia Polak z kl. III b, Julia Kruk z kl. I a, Anna Dąbrowska z kl. I b, Aleksandra Dobrowolska z kl. V b oraz Grzegorz Stojek z kl. II a pozowali do portretów. Dzieci obejrzały obrazy: Stanisława Wyspiańskiego pt. „Helenka i kwiaty”, „Śpiący Marek”, „Dziewczynka  w niebieskim kapeluszu”, Olgi Boznańskiej pt. „Imieniny babuni”, Danuty Muszyńskiej – Zamorskiej pt. „Dziewczynka”, „ Dziewczynka z kwiatkiem”, Malwiny Weluty pt. „ Portret dziewczynki”.

Najmłodsi goście otrzymali upominek w postaci papierowych kwiatków wykonanych przez  uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Wystawa przygotowana przez nauczycielki p. Ewę Gluza, p. Agnieszkę Kasińską i p. Dorotę Krzowską we współpracy
z rodzicami wymienionych uczniów miała na celu zachęcenie dzieci do kreatywności i odwiedzania muzeów.