Wycieczka klasy Ia i Ic

18.05.2016r dzieci  z klas I a i I c wraz z wychowawczyniami  i rodzicami były na wycieczce w Muzeum Wsi Kieleckiej
w Tokarni. Zwiedzały tam budynki, narzędzia i przedmioty codziennego użytku dawnych mieszkańców polskiej wsi. Oprócz tego uczestniczyły w warsztatach garncarskich, podczas których każde dziecko mogło samodzielnie wykonać glinianą miseczkę lub flakonik. Dzieciom bardzo się to podobało, zwłaszcza że wykonaną rzecz mogły zabrać jako pamiątkę ze sobą.
To jeszcze nie było koniec atrakcji. Dzieci odwiedziły również Manufakturę Cukierków w Kielcach, gdzie mogły obserwować jak z gorącego karmelu powstają ich ulubione słodycze i samodzielnie wykonać lizaka. Otrzymały również pamiątkowe dyplomy Małego Cukiernika. Maluchy pełne wrażeń wróciły do domu.