„Dzień Ziemi” – ekologiczny apel

22 kwietnia przypada „Dzień Ziemi”. Z tej okazji klasy 2b i 5a z wychowawczyniami – E Słoką i I Zenką przygotowały apel ekologiczny.
Klasa IIb zaprezentowała inscenizację „Dobre rady na odpady czyli ekologiczny Czerwony Kapturek”.
Odpady to problem ludzkości XX i XXI wieku.  Od najmłodszych lat należy uczyć dzieci segregacji odpadów i recyklingu, a apel miał na celu podnieść świadomość ekologiczną uczniów.
Inscenizacja klasy 5a „Staw” przedstwiała zależności ekologiczne między organizmami w ekosystemach,
w humorystyczny sposób ukazując zależności między producentami, konsumentami i reducentami.

Piękną dekorację do przedstawienia przygotowały p B Kwiatkowska i S Rusinek, a piękne stroje dla aktorów pomogli wykonać rodzice.