Inscenizacja „Pinokia”

Uczniowie klasy IVa na lekcjach języka polskiego realizowali pod kierunkiem nauczycielki Marty Łękawskiej projekt pt. „Niezwykłe przygody Pinokia w inscenizacjach teatralnych”. Dzieci dobrały się w zespoły 4-5 osobowe. Każdy członek zespołu określił swoją rolę i był za nią odpowiedzialny. W każdym zespole wyznaczono zadania dla reżysera, scenografa, scenarzysty, aktorów i plastyka, który miał wykonać afisz teatralny. Ustalono harmonogram pracy metodą projektu. W umówionym terminie scenarzyści poszczególnych zespołów przedstawili scenariusze inscenizacji „Pinokia”. Po zaakceptowaniu przez nauczyciela rozpoczęły się próby. Każda grupa teatralna przygotowała afisz swojego przedstawienia, dekoracje, rekwizyty i kostiumy dla aktorów. I wreszcie nadszedł dzień prezentacji efektów swojej pracy. 18 marca wszystkie zespoły wystawiły na klasowej scenie „Niezwykłe przygody Pinokia”.
Dzieci były zaangażowane i przejęte, świetnie przygotowane, a inscenizacje dostarczyły wielu pozytywnych emocji
i wrażeń. Zamierzony cel został osiągnięty, ale największą zaletą pracy nad projektem było nabywanie przez dzieci umiejętności współpracy, podejmowania wspólnych decyzji, planowania i organizowania pracy w zespole, komunikowania się i rozwiązywania konfliktów.