Z wizytą na Olimpie

Konkurs mitologiczny odbywa się tradycyjnie  w naszej szkole co roku i jest przeznaczony dla uczniów klas piątych. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „ Z wizytą na Olimpie” i miała miejsce 11 grudnia br.

Konkurs rozpoczął się zapaleniem olimpijskiego znicza. Uczniowie klas 5a i 5b zmagali się ze sobą w wielu konkurencjach: trzech rundach quizu, prezentacji autorskiego wiersza zapisanego na zwoju, przedstawianiu mitologicznych związków frazeologicznych za pomocą pantomimy , wystąpieniu oratorskim. Ciekawą konkurencją było rozpoznawanie przez drużyny przeciwne postaci mitologicznych przedstawionych na rysunkach i w rzeczywistości oraz pokaz mody na Olimpie. Ocenie podlegały również prace plastyczne – waza grecka i mozaika. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego p. D. Pająk i p. M. Łękawskiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu przebrani byli w starożytne stroje. W  jury zasiedli p. dyrektor A. Warwas i p. J. Miernik ioni przyznawali punkty za poszczególne konkurencje. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 5a ,drugie miejsce klasa 5b.

Konkurs poszerzył wiedzę uczniów na temat kultury starożytnej Grecji, dostarczył wielu emocji uczestnikom, uczył umiejętności współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji.