Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I, II i III odwiedzili Nadleśnictwa Skarżysko. Podczas zajęć na ścieżce edukacyjnej poznali rodzaje drzew, grzyby trujące i jadalne, ptaki występujące w naszych lasach. Dzieci przy ognisku piekły kiełbaski oraz uczestniczyli w wielu ciekawych grach i zabawach ruchowych. Odgadywały zagadki przyrodnicze. Nadleśnictwo z okazji Dnia Dziecka ufundowało każdemu odblaskową zawieszkę do tornistra. Wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry humor oraz spoglądające z góry roześmiane słoneczko.

Dzień Dziecka uczniom klas IV – VI upłynął pod hasłem „Zdrowo się odżywiajmy i kondycję swą wzmacniajmy”. Na pierwszych godzinach lekcyjnych uczniowie mieli możliwość wykazania się kulinarnymi umiejętnościami. Różnobarwne kanapki, sałatki, koreczki wyglądały  i smakowały wybornie. Degustacja odbyła się nieco później, bowiem po przygotowaniu potraw uczniowie wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw, który był wspaniałą okazją do propagowania aktywności fizycznej.

Impreza okazała się udanym przedsięwzięciem. Tego dnia w naszej szkole było kolorowo, smacznie, zdrowo i wesoło.