Mini Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw

We wtorek 26 maja, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się uroczyste otwarcie VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich W ramach imprezy odbyły się m.in. Półfinały Wojewódzkie Świętokrzyskiej Mini Olimpiady w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych.

Impreza miała na celu propagowanie aktywności fizycznej oraz kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu

Ze szkół podstawowych siedem drużyn walczyło o awans do finału wojewódzkiego, były to reprezentacje szkół podstawowych nr 1,4,5,7,8,13 i SP Skarżysko – Kościelne.

W ramach turnieju dzieci miały do wykonania takie zadania jak: zakładanie kółek ringo na pachołki, bieg sztafetowy, rzut kółkami ringo na materac, tor przeszkód.
Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce i awans do finału wojewódzkiego uzyskała reprezentacja naszej szkoły, która w czerwcu reprezentować będzie nasze miasto w Kielcach.

Wszystkim dzieciom składamy gratulacje!!!