„Polskie parki narodowe” – konkurs przyrodniczy

Dnia 18.05.2015r odbył się w szkole konkurs przyrodniczy dla klas piątych zatytułowany „Polskie parki narodowe”. W konkursie wzięły udział cztery zespoły trzyosobowe z klasy Va i  Vb.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na piękno polskiej przyrody i konieczność jej ochrony. W czasie konkursu dzieci wykazały się znajomością fałny i flory parków narodowych, umiały określić ich położenie na mapie Polski. Podawały zasady zachowania obowiązujące na terenach chronionych. Przygotowały plakaty reklamujące wybrany przez siebie Park Narodowyi przedstawiły jego prezentację.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa Vb w składzie:

Piotr Patek

Igor Pasteczka

Kacper Majewski

Na uwagę zasługuje fakt, że chłopce odpowiedzieli na wszystkie pytania, uzyskując maksymalną liczbę punktów

II miejsce zajął zespół z klasy Vb w składzie

Maja Kluczewska

Joanna Grzelec

Anita Gralec

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy i długopisy