Na niebiesko dla autyzmu

15 kwietnia obchodzony  był  Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Organizacje działające na rzecz osób
z autyzmem w Polsce i na świecie, celebrują to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“.
W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

W Skarżysku, już po raz kolejny wyruszył niebieski marsz „Blue Day – na niebiesko dla autyzmu”- W marszu tym udział wzięły dzieci i młodzież ze skarżyskich szkół. Naszą placówkę reprezentowała klasa 4b wraz z wychowawcą p. Izabelą Ucińską oraz pedagogiem szkolnym p. Agnieszką Metzger – Obarą. Wzięliśmy także udział w konkursie plastycznym „Osoby z autyzmem żyją w naszym świecie” i praca naszej uczennicy – Laury Malik z klasy 5b otrzymała wyróżnienie.

Tego dnia większość uczniów i nauczycieli miała na sobie niebieskie ubrania, baloniki i inne gadżety świadczące
o naszym zaangażowaniu w powyższą akcję.