Mitologiczne podróże – małe i duże …

Jak co roku uczniowie klas piątych stoczyli ze sobą turniej poświęcony kulturze starożytnej Grecji. Dzieci odpowiadały na pytania z treści mitów, tłumaczyły znaczenie związków frazeologicznych pochodzenia mitologicznego, rozpoznawały postacie po rekwizytach, strojach i krótkich charakterystykach. Jak przystało na antyczne igrzyska, uczniowie zmagali się również w zręcznościowych  konkurencjach sportowych. Przygotowali i zaprezentowali prace plastyczne oraz wystąpili w pokazie mody olimpijskiej.

Zgromadzona publiczność  gorącymi brawami nagrodziła wszystkich uczestników turnieju, a oni sami otrzymali pamiątkowe dyplomy- złoty i srebrny laur zwycięskiej Nike. Zabawę zakończyło zagaszenie przez Prometeusza świętego olimpijskiego ognia…na rok.