Mleczna droga do zdrowia

21 maja odbyło się w naszej szkole  podsumowanie konkursu plastycznego „Mleczna Droga do Zdrowia”. Gościem specjalnym był dwukrotny medalista mistrzostw świata w biegach narciarskich Józef  Łuszczek.

Zwycięzcą  konkursu ogłoszonego przez partnera programu „Doskonałe mleko w szkole” – firmę „Alfa Siedem” został Wojciech Gajda – uczeń klasy 6a, a nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca było spotkanie z Józefem Łuszczkiem., na które zostały zaproszone delegacje ze wszystkich skarżyskich szkół podstawowych.

Do szkoły przybyli: dwukrotny medalista mistrzostw świata w biegach narciarskich, olimpijczyk z IO w 1980 (Lake Placid ) i  w 1984 (Sarajewo) – Józef Łuszczek oraz zawodnicy i  trenerzy z  Towarzystwa Sportowego Wisła – Zakopane:  Józef Jarząbek (trener), Łukasz Bukowski – skoczek narciarski, Dawid Jarząbek – mistrz świata dzieci w kombinacji norweskiej (2010,2011), mistrz Polski Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej (2013),  Łukasz Rutkowski – olimpijczyk z Vancouver 2010, gdzie zdobył 6 miejsce drużynowo wraz z Adamem Małyszem, Kamilem Stochem i Stefanem Hulą. Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów drużynowo, vice mistrz Polski indywidualnie.

Józef Łuszczek opowiadał o swojej karierze sportowej i wrażeniach z mistrzostw świata, gdzie zdobywał medale, a zawodnicy TS Wisły pokazali jak odbywa się trening skoczka narciarskiego.

Na zakończenie goście odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania oraz rozdawali pamiątkowe kartki z autografami.