„Szkoła Wesoła”

25 kwietnia w ramach Dni Otwartych pod hasłem „Szkoła Wesoła” już po raz ósmy zorganizowaliśmy imprezę dla przedszkolaków, którzy w przyszłym roku rozpoczną naukę oraz dla ich opiekunów. Spotkanie pod hasłem „Ruch i zabawa to dobra sprawa” poprowadziły wychowawczynie klas III – p. Elżbieta Słoka i p.Ewa Myszka. W tym roku do udziału zaprosiliśmy również uczniów kl. 0-II. W ten sposób najmłodsi podczas wspólnych zabaw mieli możliwość integracji, poznania smaku rywalizacji w trakcie różnorodnych zawodów oraz sprawdzenia swoich możliwości. Oprócz udziału w muzycznych zabawach ruchowych, w sportowych konkurencjach, do których włączali się również nauczyciele i rodzice, dzieci podziwiały naszych uczniów, prezentujących różnorodne talenty artystyczne-uczestników tegorocznego Przeglądu Młodych Talentów. Miały również okazję zwiedzenia szkoły, obejrzenia sal lekcyjnych (np. wyposażonych w tablicę mulltimedialną czy komputery ), świetlicy, biblioteki, stołówki. Na zakończenie, w związku z kanonizacją Ojca Świętego, uczniowie zaśpiewali „Barkę”- ulubioną pieśń Jana Pawła II. Następnie wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i rodziców.