Międzyszkolny Konkurs „Wiedzy o lesie” – sukces Wiktora!

Już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole   finał   Międzyszkolnego  Konkursu  Ekologicznego „Wiedzy o lesie”.  Wzięło w nim udział 20 uczniów ze szkół podstawowych  z całego powiatu.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy to test sprawdzający wiedzę teoretyczną o lesie, drugi to zadania praktyczne, które sprawdzają umiejętności uczniów.

Finaliści musieli rozpoznać gatunki drewna, zwierzęta i rośliny, które żyją w lasach  oraz zaznaczyć na mapie Polski Parki Krajobrazowe.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim etapie największą wiedzą wykazał się uczeń naszej szkoły  Wiktor Smulczyński.

Drugie miejsce zajęła Karolina Szeloch z SP Jagodne , a trzecie Jakub Karpeta – SP 7

Wysokie piąte miejsce zajęła również uczennica naszej szkoły –  Ola Połeć z klasy Va

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody  ufundowane przez Nadleśnictwo Skarżysko oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Trzy najlepsze szkoły otrzymały również nagrody w postaci drukarek.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Iwona Zenka.