Marzec miesiącem konkursów matematycznych

Miesiąc marzec był w naszej szkole czasem rozwijana zainteresowań i uzdolnień matematycznych. W tym czasie odbyły się trzy konkursy matematyczne.

20 marca 2014r uczniowie naszej szkoły z kl. II – VI wystartowali w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”.

25 marca 2014r odbyła się dla uczniów kl. IV – VI Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „OLIMPUS”, w której również wzięła udział duża grupa naszych uczniów. Wyniki tych konkursów będą znane za ok. 2 miesiące.

Nasi uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę w szkolnym konkursie matematycznym.

Uczniowie klas V rywalizowali w Szkolnym Konkursie Matematycznym Czytania ze Zrozumieniem pod hasłem „Rozumiem tekst, który czytam”,który odbył się 31 marca 2014r.

Najlepszym okazał się ucz. kl. Va Wiktor Smulczyński.

W kwietniu uczniowie kl. IV będą mieli okazję ubiegać się o tytuł „Najlepszego Rachmistrza”, startując w kolejnym szkolnym konkursiematematycznym.

Uczniowie naszej szkoły chętnie startują w konkursach przedmiotowych, które poszerzają ich wiedzę i umożliwiają im przeżycie chwil zdrowej rywalizacji.