Koncert Electric Duo

12 marca odbył się w naszej szkole  koncert muzyczny zorganizowany przez Biuro Koncertowe „Wirtuoz” z Łodzi. Panowie Krzysztof Orzechowski i Kamil Skicki  zaprezentowali program pod tytułem „Bitwa na smyczki”.
Uczniowie przywitani zostali parafrazą piosenki „Bałkanica” po czym prowadzący muzyczne spotkanie zaprezentowali brzmienia instrumentów smyczkowych nowej generacji – skrzypiec elektrycznych i wiolonczeli elektrycznej. Największą ciekawostką, o której dowiedzieli się uczniowie było to, że skrzypce elektryczne mogą naśladować brzmienie innych instrumentów muzycznych takich jak: akordeon, ksylofon, saksofon, trąbka, gitara, fortepian. Oprócz prezentacji nie zabrakło atrakcji takich jak: quizy, czy interaktywna muzyczna zabawa. Koncert zakończył się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Do widzenia”.