Święto Niepodległości

12 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Akademia została przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 (kl. IIIa pod kierunkiem pani Ewy Wojtkowicz- Myszki i VIa pod kierunkiem pana Jerzego Miernika) oraz Gimnazjum nr 1. Miłym akcentem był udział w niej przedszkolaków z naszej placówki.
Uczestnicy przedstawili wiązankę wierszy, pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej oraz najważniejsze fakty z historii naszego kraju od trzeciego rozbioru do odzyskania niepodległości po zakończeniu I wojny światowej.
Apel był dobrą okazją, aby jak co roku  zastanowić się, co dzisiaj dla młodych ludzi, oznacza słowo „patriotyzm”? Czy potrafimy być patriotami? Czy czujemy dumę z tego, że jesteśmy Polakami, czy szanujemy nasze symbole narodowe?