25 lat…..

11 października w odświętnych nastrojach obchodziliśmy jubileusz 25-lecia  Naszej Szkoły.

Holl główny zdobiły fotografie – pamiątki przeszłości i prace plastyczne uczniów pt „Szkoła w moich oczach”

Ten dzień był także ważnym świętem dla społeczności Gimnazjum  – dniem nadania  imienia mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Wspólnie więc rozpoczęliśmy uroczystości mszą święta sprawowaną w intencji wszystkich pracowników, uczniów, ich rodziców oraz absolwentów, a następnie ulicami miasta przemaszerowaliśmy  do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się uroczysta gala. Poprowadzili ją p. Bożena Bilska oraz p. Piotr Kardyś wraz z uczniami szkoły podstawowej
i gimnazjum.

Bardzo ciepło powitano wszystkich zaproszonych gości: Wicekuratora Oświaty p.Grzegorza Bienia, Prezydenta Miasta p.Romana Wojcieszka, Z-cę Prezydenta p.Grzegorza Małkusa, Przewodniczącego Rady Miasta p.Andrzeja Dąbrowskiego i radnych, Naczelnika Wydziału Oświaty p.Krzysztofa Myszkę, przedstawicieli Światowego Związki Żołnierzy AK, dyrektorów i delegacje skarżyskich szkół, ppłk Marcina Frączka z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Polskie Drużyny Strzeleckie, Związek Strzelecki „Strzelec”, Związek Harcerstwa RP, przewodniczących związków zawodowych i wszystkich, którzy tworzyli historię „Trzynastki”

Nie zapomniano także o nauczycielach i pracownikach, których już nie ma. Ich pamięć  uczczona została chwilą ciszy.

Dyrektor szkoły p. Andrzej Warwas zwrócił uwagę na doniosłość wydarzeń jakie mają miejsce, na autorytet patrona
i znaczenie wychowania patriotycznego.

Historię Szkoły Podstawowej Nr 13 wzbogaconą prezentacją multimedialną  przedstawiła  wicedyrektor  p.Joanna Białek, a  Gimnazjum Nr 1  wicedyrektor  p.Elżbieta Chajduga.

Następnie głos zabrali  goście, którzy dzielili się refleksjami  na temat naszej placówki oraz składali  życzenia osobiste i zawodowe z okazji jubileuszu i nadania imienia.

W części artystycznej zgromadzeni obejrzeli spektakl o patronie szkoły wzbogacony występami chóru i solistek oraz grupy przedszkolaków.

Na terenie ZSP nr 1,  na Skwerze Bohaterów odsłonięta i poświęcona  została pamiątkowa tablica ku czci mjra H. Dobrzańskiego, a zaproszeni goście wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez rodziców, nauczycieli
i sponsorów.

Jubileusz 25-lecia szkoły był miłą okazją do wspomnień, które  pozostają w pamięci. Czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, bo szkoła to miejsca, w którym zostawia się część życia  i dobrze jest czuć dumę i radość kiedy mówimy „NASZA SZKOŁA”.

Tym wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej wspaniałej uroczystości cała społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania.