Konkurs Wiedzy o Lesie

SONY DSC

18 marca odbył się finał  XI Powiatowego Konkursu „Wiedzy o lesie” zorganizowany przez p. Iwonę Zenkę. Wzięło w nim udział 24 uczniów ze szkół podstawowych z całego powiatu.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach – pierwszy, to test sprawdzający  wiedzę teoretyczną o lesie, drugi to zadania praktyczne, które sprawdzają umiejętności uczniów. Finaliści musieli rozpoznać drzewa i krzewy, ptaki, ssaki, owady, płazy i gady, które żyją w lasach oraz rośliny runa leśnego. Uczestnicy konkursu  wykazywali się także znajomością zależności pokarmowych między organizmami  żyjącymi w lesie oraz znajomością chronionych roślin i zwierząt.
W tym roku do konkursu zgłosiło się 51 uczestników z 14 szkół, do etapu finałowego komisja zakwalifikowała 24 uczniów ze  szkół podstawowych z  Jagodnego ,Bliżyna, Sorbina, Osiny, Skarżyska  Kościelnego , SP 7, SP 13, SP 4, SP 8, SP 2 i SP 5 .

Najlepszą wiedzą o lesie  popisał się Damian Potrzeszcz  ze Szkoły Podstawowej w Jagodnym, który uzyskał 70,5 punktów, drugie miejsce w konkursie zajęły Aleksandra Kamionka ze Szkoły Podstawowej  Nr 4 w Skarżysku Książęcym i Monika Młodawska ze Szkoły Podstawowej w Bliżynie, które zdobyły po 65,5 punktów. Trzecie miejsce zajęła Olga Turek  ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Skarżysku- Kamiennej.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody  ufundowane przez Nadleśnictwo Skarżysko, które wręczał Henryk Pasteczka – zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Skarżysko.