Dzień Kota dla klas drugich i trzecich

18 lutego i 19 lutego kontynuowane były obchody Światowego Dnia  Kota dla klas trzecich i drugich. Uczniowie wysłuchali „Bajki o kocie i myszach”, poznali kota jako „symbol zła”, sami opowiadali o przesądach dotyczących kotów, a bibliotekarz zapoznał ich z przesądami z różnych stron świata. Poznali też historię i zwyczaje kota, opowiadali o kotach w poezji (wysłuchali wierszy: Kotek, Chory kotek, Czysty kotek, Mysz i kot, Przygarnij kota, Czego potrzeba kotu, Opowiem ci bajkę ), w filmie, w sztuce. Następnie wzięły udział w zgadywance dotyczącej wiedzy o kotach. Dzieci wysłuchały kocich ciekawostek. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowanki do pomalowania i krzyżówki do rozwiązania jako zadanie domowe.

Wychodząc,  obejrzeli wystawę prac przedszkolaków ( kolorowanki kotów) i książek o kotach, które znajdują się w naszej bibliotece.