Cała Polska Czyta Dzieciom

Biblioteka ZSP nr 1 Sp 13 spotyka się cyklicznie,  co drugi czwartek z pięciolatkami z przedszkola nr 16 na głośnym czytaniu książeczek w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom.” Listopadowe  spotkania z dziećmi poświęcone  były pięknej złotej jesieni i jej darów. Czytane były wiersze: „Jesień’, Wł. Broniewskiego” Zbieramy kasztany”, Hanny Zdzitowieckiej „ Co zrobię z kasztanami?” Jan Sztaudynger „ Kasztanki”.
Z kasztanów można zrobić cuda: ludziki, koniki i inne zwierzątka. Dlatego na kolejnym spotkaniu  zaczęliśmy czytać bajeczkę Krystyny Boglar „Historia kasztanowego króla.” Bibliotekarka pokazała dzieciom zrobionego przez siebie ludzika i konika. Przedszkolaki dostały w bibliotece  kasztany, żołędzie i zainspirowane książeczką miały w domu wraz z rodzicami wykonać swoje ludziki i zwierzątka. Przyniosły je na następne spotkanie i zrobiliśmy wystawę prac dzieci.

15 listopada  na ostatnie  spotkanie z Kasztanowym Królem  dzieci przyniosły do biblioteki Sp. 13 wykonane przez siebie rysunki kasztanowego króla i jego królestwa lub żołędziowego króla i jego królestwa