Halloween

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHalloween obchodzi się w noc z 31 października na 1 listopada. Wywodzi  się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow’s Eve (wigilia wszystkich świętych).W XIX w. przywędrowało na teren USA, gdzie jest nadal obchodzone. Po dziś dzień święto to jest narodowym świętem w Irlandii. Hucznie obchodzone jest też w takich krajach jak: Anglia, Australia, Nowa Zelandia i Szkocja. Dziś Halloween to święto zabawy. W Polsce stało się popularne w latach 90-tych ubiegłego wieku. Szczególnie dzieci je uwielbiają, przebierając się za różne stwory. Zbierają się wieczorem w grupy, chodząc od domu do domu i krzycząc Trick or treat!
W tym roku ( z pewnym opóźnieniem) przywędrowało  także do naszej szkoły. Uczniowie klas VI wzięli udział w konkursie na najciekawszy plakat. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością  i poczuciem humoru, wykonując przepiękne prace. Laureatami zostali:

Wiktoria Kiljan – kl.VIa

Gabrysia Radkiewicz – kl.VIb

Weronika Witkowska – kl. VIa

Emil Szcześniak – kl. VI b

Kuba Kowalik i Kuba Spółczyński kl. VIa

Główną atrakcję przygotowała grupa uczniów klas IVb i VIb należących do koła języka angielskiego. Zaprosili oni uczniów klas III na przedstawienie przybliżające zwyczaje  i tradycje święta Halloween. W specjalnej, nastrojowej scenerii, wśród duchów i nietoperzy, w świetle świec, młodsi uczniowie najpierw obejrzeli występ kolegów,a następnie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i konkursów. Nie zabrakłoteż słodkiego poczęstunku dla publiczności. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Inicjatorką i organizatorką obchodów święta Halloween była nauczycielka j. angielskiego p.Olga Langer. Dekoracje na kółku plastycznym wykonały uczennice klasy VIa pod kierunkiem p. B. Kwiatkowskiej.

W przedstawieniu udział wzięli:

Gabrysia Radkiewicz – biała dama

Ola Kasprzyk – Lucy, czarownica