Bądź mądry, pisz… poprawnie!

SONY DSC

Łatwo powiedzieć!  Któż z nas nie miał wątpliwości związanych z naszą pisownią: dużą czy małą literą, razem czy osobno, ch czy h…? Przekonali się o tym uczestnicy szkolnego konkursu.
21 marca 2012r., pierwszego Dnia Wiosny, uczniowie klas szóstych stanęli ze sobą w szranki o tytuł Mistrza Ortografii. Zadanie nie było łatwe, bo wymagało od uczestników popisania się doskonałą znajomością zasad polskiej pisowni i interpunkcji. Uczniowie wykazywali się umiejętnością logicznego myślenia – rozwiązując krzyżówki i zagadki – i wiedzą praktyczną przy pisaniu tekstu dyktanda. Ze wszystkimi zadaniami konkursowymi najlepiej poradził sobie Janek Dziewięcki z klasy 6a. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Czach – 6a, a trzecie – Weronika Ścibisz– 6b.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły:  Danuta Pająk i Bożena Bilska

SONY DSCSONY DSCSONY DSC