Dzień Nauczyciela

SONY DSC14 października 1773 roku, na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Obecnie na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia 14 października obchodzony jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej, który jest świętowany jako Dzień Nauczyciela. Dzień miły i potrzebny. Uczący szacunku do nauczyciela, jego pracy i zaangażowania, szacunku do przewodnika przez wiedzę, jakim jest, bądź powinien być nauczyciel.
W tym roku uroczystą akademię przygotowała pani Stella Rusinek wraz z klasą IIc i pani Iwona Dąbrowa z klasą IIIa. Jej adresatami byli nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. W tym uroczystym dniu wszyscy usłyszeli wiele życzeń od Dyrekcji Szkoły, Przewodniczącego Rady Rodziców oraz uczniów. Dyrektor Szkoły wręczył wyróżnionym pedagogom nagrody za ich pracę.