Piknik Ekologiczny

27

27 września na Placu Staffa przez cały dzień trwał II Rodzinny Piknik Ekologiczny. Organizatorem pikniku był Urząd Miasta przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury, a impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Romana Wojcieszka. Każda szkoła z terenu miasta zaprezentowała eko-ofertę w postaci przygotowanego przez siebie stoiska i scenki rodzajowej, których tematyką była ekologia.
Rok 2011 ogłoszony jest rokiem lasów pod hasłem „Las dla ludzi”. Zielone tereny otaczające Skarżysko są bardzo zaśmiecone – stąd pomysł na przygotowanie przez naszą szkołę stoiska promującego czystość i porządek w lasach oraz przedstawienia „Dobre rady na odpady, czyli Ekologiczny Czerwony Kapturek”, w którym Kapturek i Myśliwy uczą wilka porządku i segregowania śmieci. Jury oceniające stoiska wyróżniło najlepsze szkoły, wśród których znalazła się nasza placówka otrzymując w nagrodę telewizor.