Dzień Niepodległości

p1310537

Święto Niepodległości to okazja, by zastanowić się, co dzisiaj dla młodych ludzi, oznacza słowo „patriotyzm”? Czy potrafimy być patriotami? Czy czujemy dumę z tego, że jesteśmy Polakami, czy szanujemy nasze symbole narodowe? Uroczystość, która odbyła się w naszej szkole w przeddzień tego Narodowego Święta była okazją, by każdy w głębi serca mógł odpowiedzieć sobie na to pytanie. Uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu, który w krótkiej i przystępnej formie przybliżał najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny. Uczniowie zaprezentowali dzieje Polski od czasów Mieszka Pierwszego do momentu odzyskana niepodległości 11 listopada 1918 r. Na scenie pojawiły się „postaci historyczne” w pięknych strojach, najmłodsi prezentowali portrety władców Polski i przywódców powstań, recytowano poezję i śpiewano patriotyczne pieśni.
Akademię przygotowali uczniowie klasy 3a i 6a pod kierunkiem Pani Ewy Wojtowicz-Myszki i Pani Anny Rymarczyk.