20 lat Konwencji o Prawach Dziecka

20 listopada minęło dwadzieścia lat od przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka. Całe pokolenie młodych ludzi dorastało pod skrzydłami tego najbardziej rozpowszechnionego dokumentu prawa międzynarodowego na świecie. W wielu krajach, zarówno tych bogatych jak i biednych, Konwencja była motorem zmian, które prowadziły do poprawy sytuacji najmłodszych mieszkańców Ziemi.
Nasza szkoła włączyła się w obchody 20-lecia Konwencji przeprowadzając pogadanki, ciekawe lekcje wychowawcze oraz wystawę prac uczniów klas piątych i szóstych, gdzie młodzież plastycznie zinterpretowała hasła zawarte w konwencji. Jak nie trudno zauważyć, najchętniej dzieci przypominały o swoim prawie do wypoczynku, czasu wolnego, prywatności i wolności.