Pasowanie na ucznia

W ostatnim tygodniu października pierwszoklasiści z naszej szkoły zostali pasowani na uczniów. Na uroczystość związaną z tym wydarzeniem przybyli: dyrekcja szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Małgorzata Wąs oraz bardzo licznie rodzice pierwszoklasistów, rodzeństwo a także babcie i dziadkowie. To szczególnie oni z niecierpliwością czekali na występ swoich pociech. Nasi najmłodsi uczniowie z bijącym sercem powtarzali słowa przysięgi składanej na sztandar szkoły, a następnie Dyrektor, p. Andrzej Warwas oraz Wicedyrektor, p. Joanna Białek przystąpili do pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 13. Na pamiątkę tej ważnej uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy i prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. W części artystycznej uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, których sumiennie uczyli się przez pierwsze dwa miesiące swojego pobytu w szkole. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci przeszły do swoich sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych – p. Iwona Dąbrowa i p. Magdalena Zaborowska