Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej, to w naszej szkole ważne święto. To dzień, w którym nauczyciele częściej niż zwykle słyszą słowa podziękowania, wdzięczności, obietnicy… Ten dzień także, jak żaden inny przypomina, że to od nas pedagogów w dużej mierze zależy jakimi ludźmi w przyszłości będą nasi uczniowie, jak wielu z nich zadedykuje nam motto dzisiejszej uroczystości -słowa poetki Marii Urbańskiej:
”Nie okłamałem chmur,
nie oszukałem wiatru,
nie okaleczyłem niczyich marzeń –
dzięki Wam Nauczyciele.”
W tym roku uroczystą akademię przygotowała pani Urszula Miernik wraz z klasą III b i pani Iwona Zenka z klasą V b. Jej adresatami byli nauczyciele oraz wszyscy pracownicy administracji i obsługi, którym młodzież złożyła serdeczne życzenia. Nauczyciele otrzymali od uczniów w upominku prześliczne kwiatuszki, zaś Dyrektor Szkoły wręczył wyróżnionym pedagogom nagrody za ich pracę.