„Kosmiczna wiedza”

kos2W dniach 5 – 12 października, w Międzynarodowym Dniu Astronomii, obchodzony jest Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej. Z tej okazji w bibliotece naszej szkoły przygotowana została specjalna wystawa  dotycząca astronomii, a dla uczniów klas VI w ramach lekcji przyrody odbywają się pogadanki mające na celu przybliżenie uczniom wiedzy dotyczącej przestrzeni kosmicznej. 6 października odbyła się lekcja poglądowa dla klasy VIa , w której  uczestniczyła Dyrektor Szkoły – Pani Joanna Białek, a zajęcia prowadziła bibliotekarka – Pani Anna Wosińska i nauczycielka przyrody- Pani Stella Rusinek.Uczniowie zapoznali się z bogatą kolekcją biblioteczną książek na temat kosmosu, wielkich astronomów, czy układów planetarnych, wydawnictwami albumowymi prezentującymi zdjęcia satelitarne i z sond kosmicznych oraz plakatami. Zebrani z zainteresowaniem oglądali poszczególne pozycje, zadawali pytania, chętnie dzielili się własną wiedzą. Podsumowując lekcję Pani Dyrektor podkreśliła, jak bardzo ważne są te pierwsze kontakty z nauką, jak ważne jest sięganie do źródeł i samodzielne zgłębianie zainteresowań. Kto wie, może któryś z tych młodych ludzi okaże się w przyszłości naukowcem na miarę XXI wieku?

kosm1kos3kos2