Europejski Dzień Bez Samochodu

22 września – w Dniu bez Samochodu uczniowie klas piątych naszej szkoły włączyli się do obchodów Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego. Wszyscy przygotowali się do tego święta wcześniej. Uczniowie wykonali kolorowe plakaty, zabrali ze sobą baloniki, rolki, deskorolki, a nawet hulajnogę. Wszyscy mieli kolorowe stroje i pod opieką nauczycieli i rodziców przeszli w okolice Urzędu Miasta, skąd wyruszył barwny korowód dzieci i młodzieży. Na czele szli Prezydent Miasta, pan Roman Wojcieszek oraz przedstawiciele władz miejskich. Nieliczni kierowcy, których mijaliśmy, otrzymywali kolorowe baloniki zachęcające do pozostawienia samochodu w domu.Uczestnicy korowodu dotarli do skweru przed Miejskim Centrum Kultury, gdzie Prezydent wręczył nagrody zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach obchodów.Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.